idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

krem z retinolem
Uroda

Krem z retinolem – właściwości i zastosowanie

Krem z retinolem to produkt kosmetyczny, po który sięga coraz więcej kobiet. Warto wiedzieć, jakie ten kosmetyk ma właściwości i kto powinien go stosować.

Krem z retinolem – czyli co?

O kremie z retinolem mówi się w ostatnim czasie sporo. Czym jest ten tajemniczy składnik kosmetyku? Retinol to nic innego, jak witamina A w najczystszej formie, nad którą już dziesiątki lat temu prowadzono liczne badania naukowe. Na ich podstawie specjaliści określili szereg cech i właściwości, jakie posiadają kosmetyki z retinolem, zwłaszcza różnego typu kremy, które dziś cieszą się olbrzymim zainteresowaniem konsumentów. Zauważono przede wszystkim, że składnik ten przenika w głąb skóry i pobudza produkcję ważnych dla młodego wyglądu elementów, takich jak kwas hialuronowy, kolagen i elastyna. Z tego powodu retinol nazywany bywa witaminą młodości. Obecnie nie ma chyba skuteczniej działającej substancji w zakresie hamowania procesów starzenia. Krem z retinolem znalazł się w ofercie wielu firm kosmetycznych oraz stał się elementem codziennej pielęgnacji dużej grupy kobiet.

Właściwości kremu z retinolem

O właściwościach retinolu można mówić wiele. Dobrej jakości kremy, które go zawierają, odgrywają przede wszystkim ogromną rolę w ujędrnianiu skóry i spłycaniu zmarszczek. Dzięki temu cera staje się elastyczna, napięta, doskonale nawilżona i zregenerowana. Krem z retinolem wyrównuje koloryt skóry, rozjaśniając powstałe z różnych przyczyn przebarwienia. Kosmetyk pomaga zredukować ślady po trądziku, plamy słoneczne oraz zmniejszyć widoczność nie tylko zmarszczek, ale często także delikatnych blizn. Retinol bywa skuteczny również w przypadku problemów związanych z oparzeniami i odmrożeniami. Potrafi złuszczyć naskórek i bierze udział w gojeniu stanów zapalnych skóry.

Krem z retinolem – kto powinien spróbować?

Krem z retinolem polecany jest przede wszystkim osobom, u których pojawiają się pierwsze zmarszczki. Warto pamiętać, że nie dotyczy to jedynie ludzi w dojrzałym wieku. Często drobne oznaki starzenia cery widoczne są już po 25. roku życia. Po krem z retinolem z powodzeniem sięgać mogą pacjenci borykający się z przebarwieniami i niedoskonałościami, zwłaszcza trądzikiem. Produkt szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku cery mieszanej i tłustej, co nie oznacza, że nie mogą stosować go osoby posiadające skórę suchą, wrażliwą czy normalną. Krem z retinolem nie powinien być jednak używany przez kobiety ciężarne. Nie należy też stosować produktu bezpośrednio na rany – najpierw konieczne jest wyleczenie ich. Z kremu z retinolem muszą zrezygnować również panie, które często opalają się lub stosują różnorodne kosmetyki zawierające kwasy.