idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Czy warto kupić pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem?
Lifestyle

Czy warto kupić pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem?

Zaręczyny są wyjątkową chwilą, która może stanowić punkt zwrotny w życiu każdego człowieka. Pierścionek zaręczynowy jest oczywiście jedynie dopełnieniem i symbolem uczuć drugiej połówki, jednak niekiedy to właśnie jego piękno przekonuje do powiedzenia „tak” w chwili zaręczyn. Dlatego też wiele osób stara się, żeby ten wyrób jubilerski jak najbardziej odzwierciedlał wyjątkowość ich uczuć, wydając na niego niemałe pieniądze.

Nie znaczy to jednak, że pierścionek zaręczynowy musi mieć w sobie koniecznie klasyczny brylant. Coraz częściej i chętniej w biżuterii na okazję zaręczyn stawia się na inne kamienie szlachetne. Nasza druga połówka doceni ich oryginalność, bogatą symbolikę i unikalność. Dobrym przykładem są pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem, wyjątkowym kamieniem cenionym przez jubilerów już w starożytności.

Szmaragd, czyli ulubiony kamień Kleopatry

Szmaragd to piękny, zielony klejnot, który był wykorzystywany do wyrabiania biżuterii już w starożytnej Grecji i Egipcie. Mało tego: znana każdemu egipska królowa Kleopatra właśnie ten kamień ceniła sobie najbardziej, czym rozsławiła szmaragdową biżuterię na cały świat. Kamienie te nie tylko doskonale się prezentują, ale również zmieniają swoją barwę w zależności od padającego na nie światła słonecznego. W pewnych warunkach może on nawet świecić przepięknym, zielonym światłem. Jego ponadczasowe piękno sprawia, że każdy pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem prezentuje się doskonale i kunsztownie. Warto też zwrócić uwagę na romantyczną i wyjątkową symbolikę kochanego przez Kleopatrę kamienia szlachetnego.

Symboliczne znaczenie szmaragdów w jubilerstwie

Już od wieków ludzkości znany jest szmaragd, z czasem kamień ten nabrał wielu symbolicznych znaczeń. Najczęściej określa się go jako symbol siły psychicznej i spełnienia duchowego, czyli cech potrzebnych na drodze do udanego i spełnionego małżeństwa. Niemniej jednak symbolizuje on także zdrowie, powodzenie w interesach, a nawet spokój wewnętrzny. Wszystkie te cechy, w połączeniu z pięknem kamieni szmaragdowych sprawiają, że pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem doskonale spełnia swoje zadanie.

Pierścionek szmaragdowy nie tylko konkurencją dla diamentu

Pierścionki ze szmaragdami można przede wszystkim uznać za jednego z największych rywali klasycznych diamentów, od których coraz częściej się odchodzi. Niemniej jednak szmaragd dorównuje drogiemu diamentowi swoim pięknem do tego stopnia, że często wykorzystuje się oba kamienie do wyrabiania jednego pierścionka zaręczynowego. Szmaragdy i diamenty tworzą doskonały duet, idealnie zgrywając się zarówno pod względem estetycznym, jak i symbolicznym.

Uniwersalizm pierścionków ze szmaragdami

Z kolei tym, co wyróżnia szmaragd od diamentu, jest zdecydowanie brak charakterystycznego dla tego drugiego przepychu. Szmaragd jest oczywiście kunsztowny i elegancki, jednak nadaje się on również dla minimalistów. Jego subtelna forma, miły dla oka i spokojny kolor oraz właściwości pozwalają mu idealnie wkomponować się do skromnych kreacji, makijażu i fryzur. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem będzie tak naprawdę pasował do każdego, niezależnie od wieku czy upodobań.

Jeżeli natomiast osoba, która będzie go nosić nie lubi odcieni zieleni, nie stanowi to żadnego problemu. W końcu w sklepach jubilerskich coraz częściej widuje się czerwone, żółte, a nawet niebieskawe szmaragdy, które są równie piękne co powszechnie znana zieleń. Warto też wspomnieć, że szmaragd będzie dobrze się prezentował z każdym kolorem złota, dlatego tutaj też osoba kupująca pierścionek zaręczynowy ma spory wybór – najczęściej do wyboru są dwa rodzaje kruszcu: żółte lub białe złoto.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/pierscionki-ze-szmaragdem