idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

domowe antybiotyki
Zdrowie

Domowe antybiotyki w walce z wieloma chorobami

Antybiotykoterapia u wielu wywołuje bardzo negatywne emocje. Choć jesteśmy świadomi jak wiele zawdzięczamy antybiotykom i jak potrzebne są dla dobra ludzkości, to skutki antybiotykoterapii są dla wielu bardzo uciążliwe i nie są bez znaczenia dla naszego organizmu. Dlatego po antybiotyk należy sięgać tylko wtedy, kiedy faktycznie zajdzie taka konieczność i w żadnym wypadku nie należy go nadużywać. Warto również poznać kilka skutecznych środków roślinnych, które działają niemal identycznie jak antybiotyki i nie wpływają na mikroflorę jelitową czy wątrobę. Domowe antybiotyki są nie tylko tanie, ale również niezwykle skuteczne.

Czosnek – numer jeden wśród naturalnych antybiotyków

Czosnek to niepozorna roślina o bardzo intensywnym smaku i zapachu, które jest znana wszystkim od tysiąca lat i co więcej, rośnie w naszym klimacie. Czosnek działa przeciwdrobnoustrojowo. Znany jest głównie poprzez swoje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Od lat z powodzeniem stosowany jest w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, grzybicy czy zakażeniach przewodu pokarmowego. Warto stosować go również profilaktycznie jako dodatek do wielu dań. Jest bogatym źródłem witamin: A, D, B oraz C oraz w swym składzie zawiera wiele ważnych dla organizmu mikropierwiastków.

Przyprawy w roli domowych antybiotyków

Jedną z przypraw, mających niezwykle dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka i walkę z procesem chorobowym jest kurkuma. Przyprawa o bardzo charakterystycznym smaku i intensywnym żółtym kolorze od lat stosowana jest jako dodatek do dań, nie tylko kuchni indyjskiej, skąd pochodzi. Podobnie jak czosnek kurkuma również wykazuje działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Doskonale radzi sobie również z różnymi stanami zapalnymi w organizmie, a badania naukowe dowodzą nawet, że zawarta w kurkumie kurkumina ogranicza wzrost i rozwój wielu nowotworów. Co więcej, kurkuma działa przeciwpasożytniczo. Kurkumę warto stosować także profilaktycznie podczas sezonu infekcyjnego, kiedy podatni jesteśmy na różne wirusy. Trzeba jedynie pamiętać, że kurkumę zawsze stosujemy z dodatkiem pieprzu, gdyż tylko z dodatkiem peperyny możliwe jest jej prawidłowe wchłanianie.
Zanim udamy się do lekarza po receptę na antybiotyk, który bardzo mocno zaburza funkcjonowanie flory bakteryjnej naszego drugiego mózgu, czyli jelit, warto sięgnąć po naturalne produkty, które mamy w zasięgu ręki. Ich skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi. Są bezpieczne i nie zaburzają pracy innych narządów. Oczywiście w przypadku ciężkich dolegliwości wizyta u lekarza jest niezbędna, ale w początkowej fazie choroby jesteśmy w stanie sobie skutecznie pomóc przy użyciu czosnku, kurkumy czy buraka.