idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

krem nawilżający do cery tłustej
Uroda

Krem nawilżający do cery tłustej – jak go wybrać?

Wiele kobiet nie potrafi zapanować nad swoją tłustą skórą. Ma problem z jej nieestetycznym świeceniem się, a nawet nieprzyjemnym uczuciem ciężkości kiedy na skórze jest nadmiar sebum, a przede wszystkim – z niedoskonałościami. Warto tymczasem cieszyć się z tego, że ma się właśnie taką skórę, gdyż wolniej się ona starzeje, a także jest mniej podatna na podrażnienia. Wystarczy zaś odpowiednio o nią zadbać, by odwdzięczyła się zdrowiem i pięknym wyglądem. Jedną z podstaw jest krem nawilżający do cery tłustej.

Tłusta skóra też potrzebuje kremu!

Niezapewnianie swej skórze nawilżania to jeden z podstawowych grzechów posiadaczek takiej cery. Wydaje im się, że skoro ich skóra jest tłusta, a przy tym przetłuszcza się nadmiernie, nie trzeba jej dodatkowej porcji tłuszczu, gdyż wówczas efekt byłby fatalny. Jest jednak zupełnie odwrotnie. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że sebum to naturalne nawilżanie skóry, a jego nadmierne wydzielanie to reakcja obronna na wysuszanie. Posiadaczki skóry tłustej często właśnie to robią – nadmiernie ją wysuszają, chcąc zmniejszyć jej tłustość, poprzez stosowanie kosmetyków matujących, a także agresywnych preparatów na bazie alkoholu czy mentolu, jak produkty do mycia i toniki. W takich przypadkach nie można dziwić się, że skóra mocno się przetłuszcza. Jaka jest rada? Przede wszystkim dobry krem nawilżający, a także warto pomyśleć nad stosowaniem innych tłustych, nawilżających preparatów. Może to być na przykład olejek do mycia oraz zmywania makijażu, a nawet olej nakładany na noc zamiast kremu, na przykład konopny.

Jaki krem wybrać?

Oczywiście kremu do twarzy nigdy nie można wybierać przypadkowo, a szczególnie w przypadku tak problematycznej skóry, jak tłusta. Nałożenie na nią bardzo tłustego, ciężkiego preparatu faktycznie da fatalny efekt, czego następstwem będzie wysyp niedoskonałości takich jak pryszcze i zaskórniki – poprzez zatkanie porów skóry. Poza tym uczucie ciężkości i lepkości na twarzy może być nie do wytrzymania, nawet gdy chodzi o preparat stosowany na noc. To kolejna ważna kwestia – każda kobieta powinna stosować osobny preparat na dzień i na noc. Krem na dzień powinien być dość lekki, szybko się wchłaniać, nie wzmagać przetłuszczania skóry i najlepiej, by posiadał filtr UV. W przypadku cery tłustej dobrze będzie sięgnąć po preparat nawilżająco – matujący, jednak matowienie nie powinno być bardzo silne, gdyż doprowadzi do przesuszenia skóry. Na noc można wybrać nieco cięższy kosmetyk, wspierający regenerację skóry zachodzącą o tej porze doby.