idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

buty sportowe do sukienki
Moda

Buty sportowe do sukienki – czy to dobre rozwiązanie?

Obecna moda dopuszcza praktycznie wszelkie rozwiązania, gdyż bardzo pożądana jest obecnie oryginalność. Osoby stawiające na bezpieczne, klasyczne rozwiązania mogą nawet uchodzić za nudne, dlatego jeśli ktoś zastanawia się, czy na przykład buty sportowe do sukienki to dobry pomysł, to… nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Błędem przy tym jest myślenie, że sportowe buty będą pasować tylko do sportowej sukienki. Wystarczy przejrzeć nawet sklepy sieciowe, by przekonać się, jak niezwykłe bywają połączenia – choć oczywiście potrzeba nie lada odwagi, by zastosować je u siebie.

Suknia wieczorowa i buty sportowe?

W obecnej modzie wszystko jest możliwe, ale trzeba też oczywiście mieć na uwadze względy kultury. To, co przystoi gwiazdom na czerwonym dywanie, a tym bardziej modelkom na sesji, niekoniecznie będzie dobrze wyglądać na rodzinnych uroczystościach czy innych ważnych wyjściach. Obuwie sportowe bowiem jest wyraźnie swobodne i w niektórych okolicznościach po prostu nie można go na sobie mieć – w takich przypadkach znacznie lepszym wyborem będą również wygodne balerinki. Jednak jeśli chodzi o inne okazje, jak wieczór panieński koleżanki czy impreza w klubie, jak najbardziej można bawić się modą. Będzie można wówczas poczuć się jak modelka!

Do jakich sukienek najlepiej pasują sportowe buty

Sportowe buty takie jak trampki czy tenisówki rzecz jasna najlepiej pasują do również sportowych sukienek, czyli w typie tenisowym, chętne wybieranych na lato, a także dresowych, które już od kilku sezonów są prawdziwym hitem. Oczywiście jest to też świetny wybór do sukienki na szelkach, czyli ogrodniczki, na przykład jeansowej (a także do spódnicy jeansowej). Jednak połączenie sportowych butów i sportowej sukienki może niektórym paniom wydać się zbyt swobodną i mało kobiecą stylizacją. Jak to pogodzić? Wystarczy zamiast płaskich, typowo sportowych butów sięgnąć po bardziej kobiece, na przykład nieco bardziej eleganckie, sneakersy. Zyska się dzięki temu supermodny wygląd. Właśnie ta uniwersalność powoduje, że sneakersy są tak kochane przez kobiety – doskonale pasują zarówno do spodni, jak i sukienek. Są zresztą na tyle kobiece, a nieraz nawet eleganckie, że pasują do sukienek czy spódnic nie tylko typowo sportowych. Można je też zakładać do kobiecych sukienek letnich czy jesiennych, na przykład dzianinowych, z długim rękawem. Możliwości jest wiele, warto zatem bawić się modą i zaskakiwać swoje otoczenie, a także samą siebie, oczywiście pozytywnie, nietypowym wyglądem. Można na tym tylko zyskać.