idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

szczotkowanie na sucho
Uroda

Szczotkowanie na sucho – świetny sposób na piękne ciało

Kobiety poszukują wielu sposobów na ujędrnienie skóry i wymodelowanie ciała, od kiedy tylko nadwaga, a zwłaszcza cellulit, stały się tak naglącym problemem dzisiejszych czasów. Znanych jest wiele sposobów na redukcję pomarańczowej skórki, a hitem ostatnich czasów, który tak naprawdę znany jest od dawna, ale teraz po prostu na powrót stał się modny, jest szczotkowanie na sucho, czyli masaż ciała specjalną szczotką.

Jaka szczotka?

W sprzedaży znaleźć można specjalne szczotki do szczotkowania na sucho, zwykle wykonane z naturalnych włókien, co zapewnia ich optymalne działanie. Zapewniają one silne pobudzenie krążenia w skórze, a jednocześnie są na tyle delikatne dla skóry, że szorowanie się nimi jest względnie przyjemne. Poza tym wyposażone są w specjalny uchwyt, dzięki czemu wygodnie się nimi operuje. Można jednak spodziewać się, że specjalne szczotki do tego zabiegu to w dużej mierze chwyt marketingowy, gdyż zabieg ten równie dobrze można wykonać innymi szczotkami, a nawet gąbkami, trzeba tylko dobrze dobrać ich poziom twardości – do własnego komfortu, ale też skóra po masażu musi być intensywnie zaczerwieniona, gdyż to o pobudzanie krążenia krwi (i limfy) i dzięki temu usuwanie obrzęków chodzi.

Silny masaż to jest to!

Znanych jest wiele sposobów na cellulit, są to przede wszystkim tak chętnie stosowane kosmetyki, niektóre kobiety nawet zażywają środki doustne, wiele z nich też umawia się na kosztowne zabiegi medycyny estetycznej. Tymczasem to mechaniczne rozbijanie tkanki tłuszczowej i wygładzanie skóry poprzez równomierne rozmieszczenie tkanki podskórnej oraz usuwanie obrzęków są tym, co jest najważniejsze w walce z cellulitem. Silne pobudzenie krążenia, o czym świadczy uczucie mrowienie i przybranie przez nią czerwonego koloru, sprawia, że skóra praktycznie od razu staje się bardziej jędrna. Oczywiście wrażenie to dość szybko znika, ale wystarczy masować w ten sposób ciało objęte cellulitem każdego dnia przez kilka minut, by przez miesiąc poczynić znaczne rezultaty.

Nie tylko usuwanie cellulit

Poza tym dzięki szczotkowaniu na sucho można fantastycznie wygładzić skórę. Jest to dobra opcja zwłaszcza dla tych pań, które nie lubią wykonywać klasycznego peelingu czy nie mają na to czasu. Wygładzona poprzez szorstkie włókna skóra jest zdrowsza, jędrniejsza, lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kosmetykach (np. antycellulitowych) i ogólnie wygląda atrakcyjniej; jest też bardzo przyjemna w dotyku. Jest więc wiele powodów, by zacząć szorować swe ciało szczotką!