idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

dieta detoksykacyjna
Dieta

Dieta detoksykacja – co warto o niej wiedzieć?

Obecnie nikt nie jest całkiem wolny od toksyn, nawet osoby mieszkające na terenach względnie czystych ekologicznie, toksyny są bowiem obecne w powietrzu, wodzie, ale też żywności. Oczywiście wiele ich zawierają także używki, jak alkohol, nie mówiąc już o papierosach, a nawet suplementy diety i leki. Stąd detoksykacja organizmu raz na jakiś czas przyda się każdemu, a szczególnie osobom stosującym używki oraz zażywającym leki. Jak ją przeprowadzić?

Wystarczą specjalne środki

Sposobów na usunięcie z organizmu toksyn, czyli odkwaszenie organizmu, jest wiele, a zdecydowanie najprostszym jest sięgnięcie po specjalne preparaty z apteki. Pozwalają one na usuwanie toksyn poprzez przede wszystkim działanie moczopędne, ale też czasami przyspieszanie trawienia, czyli lekkie działanie przeczyszczające. Dzięki temu można nie tylko mieć pewność detoksykacji, ale też poczuć się lżej. Inne warte uwagi preparaty wspierające oczyszczanie organizmu to między innymi zioła o działaniu moczopędnym i pozwalającym na wymianę wody w organizmie (dzięki czemu też usuwają obrzęki, a nawet pozwalają nieco schudnąć). Takie działanie mają pokrzywa, bratek czy zielona herbata. Doskonale oczyszczają również algi, na przykład chlorella, a także młody zielony jęczmień. Można je stosować w formie proszków do sporządzania roztworów czy dodawać je do koktajli oczyszczających, a także zażywać w formie tabletek. Młody zielony jęczmień można też oczywiście wyhodować samodzielnie, jak zwykłe kiełki.

Dieta detoksykacyjna

Dobrym wyborem będzie też przeprowadzenie diety detoksykacyjnej. Decydują się na to zwłaszcza osoby czujące, że potrzebują solidnego oczyszczenia, na przykład odczuwające osłabienie i obciążenie organów wewnętrznych, a także uskarżające się na kiepską kondycję skóry, włosów i paznokci. Bardzo często są to objawy zakwaszenia organizmu poprzez kumulację toksyn i wówczas dłuższa kuracja jest bardzo wskazana. Może też jednak przyjąć formę krótkiej głodówki. Najważniejsze jest, by w czasie takiej diety bardzo dużo pić, zwłaszcza zielonej herbaty i ziół, ponieważ to właśnie z moczem (a także z potem, który ma zresztą podobny skład) wydalane są z organizmu toksyny. Liczy się też jednak przyspieszenie wypróżniania i przywrócenie jego regularności aby usuwać z organizmu szkodliwe produkty uboczne przemiany materii.

Taką kurację doskonale będzie przeprowadzić na wiosnę. Pozwoli ona poczuć się lekko, uwolnić organizm od obciążających toksyn, a nawet uzyskać piękniejszy wygląd – mocne włosy, skórę i paznokcie oraz promienną cerę.