idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

jak szybko przytyć
Dieta

Jak szybko przytyć? Najlepsze sposoby

W obecnych czasach zdecydowana większość osób zastanawia się nad tym, jak szybko schudnąć, a nie jak szybko przytyć, ewentualnie jak zachować szczupłą sylwetkę wobec kuszących zapachami fast-foodów i innej niezdrowej żywności. Wydaje się, że przytycie jest bardzo łatwe – wystarczy jeść to, na co ma się ochotę, ponieważ zazwyczaj to, co jest najsmaczniejsze, jest jednocześnie najbardziej tuczące. Nie jest to jednak takie proste.

Ciało to nie jest śmietnik!

Osoby chcące przytyć nie powinny zaczynać się objadać na potęgę. Na pewno doprowadzi to do wzrostu wagi (chyba że ktoś ma określone problemy zdrowotne), ale też do problemów gastrycznych, a nawet wielu innych ze zdrowiem, szczególnie gdy chodzi o osoby w nieco późniejszym wieku. Poza tym chęć przytycia, niezależnie od powodów, nie powinna oznaczać sięgania po niezdrowe pokarmy. Na pewno najbardziej tuczące są pokarmy tłuste i słone, jak fast-foody, żywność smażona, tłuste mięsa, słone przekąski, a także słodycze, ale czy to oznacza, że warto je w siebie wrzucać? Zdecydowanie nie, gdyż są to po prostu pokarmy niezdrowe. Szczególnie oczywiście muszą to mieć na uwadze osoby, które chcą przytyć w celu późniejszego budowania z masy mięśni, czyli zazwyczaj mężczyźni ćwiczący na siłowni. Tłuszcz powstały na skutek spożywania takich pokarmów trudno im będzie zbić, poza tym są one mało wartościowe, więc może się okazać, że zwyczajnie brakuje im energii do treningów. Co więc jeść?

Po co warto sięgać?

Oczywiście najzdrowsze pokarmy, czyli warzywa, nie są specjalnie tuczące, ale nie powinno ich zabraknąć w niczyjej diecie, gdyż są skarbnicą witamin i minerałów. Owoce jednak, ze względu na swoją słodycz, już mogą tuczyć – znane są z tego zwłaszcza banany. Poza tym warto sięgać po tłuste ryby i wartościowe mięsa, ale nie bardzo tłuste. Nawet chudsze powodują wzrost tkanki tłuszczowej, ale są dużo zdrowsze. To samo dotyczy tłuszczów zwierzęcych takich jak smalec i masło – zawsze warto ich unikać, zamieniając je na zdrowe tłuszcze roślinne.

Dobrym pomysłem może być też sięganie po specjalne odżywki białkowe dla sportowców czy przekąski proteinowe, które także powodują wzrost masy ciała. A jeśli komuś szczególnie zależy na wygodzie, może sięgnąć po catering dietetyczny. Istnieją takie wersje diety pudełkowej, które dedykowane są dla osób chcących „zrobić masę” i nie musi to dotyczyć jedynie mężczyzn pragnących wyrzeźbić swoją sylwetkę. Chęć przytycia mogą też żywić bardzo szczupłe kobiety, pragnące nabyć bardziej kobiecych kształtów.