idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

ubrania w stylu vintage
Moda

Ubrania w stylu vintage – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Ubrania w stylu vintage cieszą się niemalejącą popularnością. Czym właściwie jest styl vintage? Dlaczego jest tak popularny? Gdzie szukać ubrań z epoki i jak je stylizować? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na te oraz inne pytania, zapoznaj się z poniższym tekstem!

Styl vintage – co to takiego?

Zapewne nieraz miałeś okazję usłyszeć, że coś „wróciło do mody”. Ta dziedzina bowiem ma to do siebie, że obowiązujące w niej trendy nigdy nie zostają zapomniane i co jakiś czas powracają do łask. Trendy takie jak: ramoneski, jeansowe katany czy kowbojki nie zostały przecież wymyślone w XXI wieku i były modne już wiele lat temu, obecnie natomiast przeżywają swój renesans. Hasło „vintage” odnosi się po prostu do rzeczy z minionej epoki lub na takie stylizowane. Konkretne lata pochodzenia nie są jednak doprecyzowane, co czyni tę kategorię bardzo pojemną.

Ubrania w stylu vintage – gdzie ich szukać?

Obecnie ubrania w stylu vintage cieszą się dużą popularnością, dlatego są bardzo łatwo dostępne w sieciówkach. Do sztandarowych przykładów garderoby w tym stylu należą: wspomniane już ramoneski i kurtki jeansowe, długie spódnice, sukienki w kwiaty, marynarki, koszule zawiązywane na kokardę, spodnie z wysokim stanem, ogrodniczki, apaszki, okulary przeciwsłoneczne, np. model cat eye i wiele innych. Doskonałą inspiracją na ubrania vintage mogą być filmy z lat 60., 70. i 80. Miejscem, w którym można znaleźć wiele rzeczy z epoki, są też oczywiście second handy. Wystarczy odrobina cierpliwości i szczęścia, aby kupić wiele ubrań z ulubionej epoki, dodatkowo nie wydając na nie dużych sum.

Jak stylizować ubrania w stylu vintage?

Aby dobrze wystylizować ubrania w stylu vintage, trzeba wykazać się chociaż minimalną znajomością historii mody. Bardzo istotne jest bowiem odpowiednie zestawianie ze sobą ubrań. Połączenie dzwonów w stylu hippie, szczególnie modnych w latach 70-tych, z francuskim beretem i motocyklową ramoneską może nie wyglądać zbyt dobrze. Oczywiście świat mody jest otwarty na wszelkie eksperymenty i należy kierować się w nim przede wszystkim własną intuicją i nie bać się niestandardowych rozwiązań. Na początku warto jednak używać w stylizacji jednego elementu vintage i łączyć go z modą współczesną, co z pewnością przyniesie doskonały efekt. Kolejną opcją jest postawienie na stylizację, w której wszystkie elementy będą nawiązywały do tej samej epoki. Podczas tworzenia takiego kompletu nie można zapomnieć o dodatkach takich jak: biżuteria, okulary, nakrycie głowy czy fryzura.