idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

figura gruszki metamorfoza
Moda

Metamorfoza figury gruszki, czyli jak optycznie korygować sylwetkę?

Kobiece sylwetki bywają opisywane poprzez porównanie ich do owoców. W tym najprostszym podziale mówi się zatem o figurze gruszki oraz jabłka. Panie – gruszki mają stosunkowo wąską i drobną górę ciała, wyraźnie zaznaczoną talię oraz mocno rozbudowane biodra, pośladki i uda. To, co wyróżnia ich sylwetkę to właśnie takie proporcje. Bez wątpienia figura gruszki ma mocne punkty, ale ma też pewne mankamenty. Na szczęście za pomocą odpowiednio dobranych ubrań można je niwelować, dzięki czemu każda kobieta może prezentować się dobrze i atrakcyjnie czuć we własnym ciele.

Figura gruszki metamorfoza

Damska sylwetka w kształcie gruszki wymaga skorygowania proporcji. Należy wysmuklić dolną część ciała, aby optycznie figura prezentowała się mniej masywnie. Jeżeli zatem kobieta – gruszka ma ochotę na zakładanie dopasowanych rzeczy, to zwykle powinny być to góry. Na dole lepiej postawić na przykład na sukienki czy spódniczki o odrobinę szerszym kroju. Jeżeli gruszka przypomina bardziej klepsydrę, a zatem zachowane są ładne proporcje sylwetki, można pokusić się o ubrania dopasowane na dole. To mogą być na przykład sukienki lub spódniczki ołówkowe. Jeśli dolna część ciała jest masywna, mocno rozbudowane są również łydki, a nie tylko uda, warto stawiać na długości do kostki. Sukienki lub spódniczki tego typu, połączone z butami na obcasach, prezentują się świetnie i odejmują optycznie sporo kilogramów. W takich strojach kobieta – gruszka wygląda doskonale.

Podkreślaj to, co najpiękniejsze

Jeżeli koryguje się sylwetkę za pomocą ubrań, zawsze trzeba trzymać się zasady, że podkreślamy w figurze to, co najpiękniejsze. Masywne biodra i uda czasami spędzają sen z powiek, ale kobieta o typie figury gruszki zwykle może pochwalić się pięknymi ramionami, dekoltem i biustem. To najbardziej ponętne części jej figury. Warto odpowiednio je wyeksponować. Figurę gruszkę często mają Latynoski, które świetnie wyglądają w dekoltach typu hiszpanka. To sukienki lub bluzki rozkładane na ramiona, które pięknie eksponują linię szyi i biustu. Warto brać z nich przykład, bo dobrze wiedzą, w czym wyglądają świetnie. Jakie spodnie sprawdzą się dla kobiet – gruszek? Warto postawić na takie z wyższym stanem, które dobrze opinają uda, pośladki i brzuch. Lepiej darować sobie spodnie marszczone w talii, które optycznie poszerzają. Kobiety – gruszki mogą pozwolić sobie również na spodnie z długimi nogawkami, które mają szerszy krój. Taki model sprawia, że uda wyglądają na bardziej smukłe, a jednocześnie nogi są niewiarygodnie długie. To wymarzone spodnie do pracy.