idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Pościel z efektem 3D
Zakupy

Pościel z efektem 3D, jak o nią zadbać?

W ostatnim czasie można zauważyć, że obok tradycyjnej, klasycznej pościeli, jednobarwnej lub właściwie z dowolnym wzorem, w ofertach wielu sklepów pojawiły się pościele 3D. O efekcie trójwymiarowości słyszał zapewne każdy, jednak w kontekście pościeli dla wielu osób może być to spora nowość.

Pościel 3D co to właściwie jest?

Pościel trójwymiarowa, to w dużym stopniu określenie marketingowe, stosowane przy wykonywaniu specjalnego nadruku. Pomijając względy techniczne należy mieć na uwadze, że pościel jest w zasadzie powierzchnią płaską, w związku z czym raczej mało prawdopodobne, aby możliwe było osiągnięcie idealnego efektu przestrzennego. Mimo wszystko dobrze wykonany nadruk wygląda całkiem realistycznie. Zaletą jest to, że nadruk 3D wykonać można na tkaninach różnego typu, nie tylko bawełnie, ale i satynie, satynie bawełnianej czy mikrowłóknie.

Obecnie dostępnych jest wiele modeli pościeli z efektem 3D. W naprawdę szerokim asortymencie znaleźć można warianty z nadrukami zwierzęcymi, kwiatowymi, ale także pościel dedykowaną dla dzieci.

Jak prać pościel 3D?

Podstawą jest zwrócenie uwagi na informacje, jakie umieszczone zostały na metce produktu. Wiele zależy bowiem od rodzaju tkaniny, na jakiej wykonano nadruk.

Jednym z podstawowych aspektów jest temperatura prania. Tu, obok rodzaju tkaniny, producent uwzględnia również kwestie takie jak technologia barwienia. Zazwyczaj tego typu pościeli nie można prać w temperaturze wyższej niż 60 stopni, a w wielu przypadkach nawet i niższej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zbyt wysoka temperatur wody mogłaby doprowadzić do uszkodzenia tkaniny, a także spowodować wyblaknięcie koloru.

Przed wypraniem pościeli 3D konieczne jest odpowiednie dobranie detergentów wykorzystywanych do prania. Należy zdecydować się na te, które są delikatne dla tkanin i skutecznie działają również w niższych temperaturach. Ważną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest fakt, że pościeli 3D nie można wybielać, a i ze stosowaniem odplamiaczy konieczne jest zachowanie wyjątkowej ostrożności. Jeśli konieczne jest skorzystanie z odplamiacza, wówczas należy wybrać wyjątkowo delikatne środki i stosować je wyłącznie na plamę.

Co ważne, pościel 3D nie lubi wirowania. Zbyt intensywne obroty wirówki osłabiają włókna i niszczą je, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z wirowania. Pościel, lekko wilgotna, rozwieszona swobodnie na powietrzu, gdzie proces suszenia będzie przebiegał w sposób naturalny.

O czym jeszcze pamiętać?

Pościele 3D nie należy suszyć na pełnym słońcu. Promieniowanie słoneczne ma ogromny wpływ na tkaniny, głównie w zakresie ich kolorystyki – powoduje blaknięcie. Nadruk 3D jest szczególnie podatny na utratę koloru. Dlatego jeśli nie ma możliwości ochrony przed słońcem warto odwrócić pościel na lewą stronę, dzięki czemu można cieszyć się intensywnością kolorów naprawdę długo!