idealne-stylizacje.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

peeling do twarzy
Uroda

Peeling do twarzy – co warto o nim wiedzieć?

Złuszczanie skóry, także twarzy, to niesłychanie ważny zabieg, jeden z kluczowych dla zdrowia i urody. Mimo to kobietom brakuje podstawowej wiedzy na ten temat. O czym warto wiedzieć przede wszystkim jeśli chodzi o peeling do twarzy?

Peelingu potrzebuje każda skóra!

Peeling jest szczególnie potrzeby skórze z tendencję do szybkiego rogowacenia, co dotyczy przede wszystkim cery trądzikowej. Niezłuszczone komórki martwego naskórka zatykają ujścia gruczołów łojowych, co powoduje nadmierne przetłuszczanie się twarzy, zaskórniki i wypryski. Jednak złuszczania potrzebuje każda skóra (zresztą w każdym miejscu), nawet wrażliwa czy naczynkowa, trzeba tylko dobrze dobrać preparat oraz częstotliwość zabiegu. Warto zachować w tym rozsądek. Ogólnie przyjmuje się, że peeling powinien być wykonywany co 2-3 dni, jednak jeśli skóra jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, należy przeprowadzać ten zabieg rzadziej. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że peeling przeprowadzony raz na miesiąc nie da wielkich skutków.

Mechaniczny czy enzymatyczny?

Peelingi mechaniczne są spotykane zdecydowanie częściej. Są to preparaty mające w składzie małe drobinki. Są to zazwyczaj zmielone pestki owoców, choć spotykane są też peelingi cukrowe czy solne. Jednak w wielu przypadkach, szczególnie gdy chodzi o cerę wrażliwą, na przykład naczynkową, znacznie lepszym wyborem będzie peeling enzymatyczny. Nie zawiera on ostrych, trących drobinek, dzięki czemu nie podrażnia takiej cery. Jak zatem usuwa martwe komórki naskórka? Dzięki enzymom, które je rozpuszczają, by jednak było to możliwe, trzeba taki preparat pozostawić na określony czas na twarzy, jak maseczkę. Zwykle peelingi enzymatyczne stosuje się w ten sposób, że najpierw masuje się nimi wilgotną skórę, potem pozostawia się je na przykład na 10 minut, a następnie zmywa wodą. Zajmuje to może nieco więcej czasu, ale na pewno warto zadać sobie ten trud. Dlaczego? O tym poniżej.

Znaczenie peelingu

Na pewno nie brakuje osób myślących, że peeling wykonuje się głównie po to, by skóra była przyjemnie gładka, ale jest to tak naprawdę jedna z mniej ważnych korzyści. Daleko bardziej istotna jest możliwość oczyszczenia w ten sposób skóry dokładniej niż tylko podczas jej mycia, bo wraz z oczyszczeniem zaskórników i odblokowaniem porów. Bardzo ważną korzyścią ze stosowania peelingu jest też fakt, że wolna od bariery w postaci martwych komórek naskórka skóra lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w stosowanych kosmetykach, dzięki czemu działają one po prostu skuteczniej, a skóra staje się zdrowsza i piękniejsza.